Zasady stosowania dekoracyjnej tapety

  • Napisane 25 marca 2015 o 10:19

Na rynku jest cały szereg designerskich tapet ściennych, które wykorzystane mogą zupełnie zmienić całe wnętrze. Żeby w pełni wydobyć walory tych tapet, trzeba kierować się kilkoma zasadami.

Odpowiedni dobór wzoru. Zadaniem tapety jest stworzenie niepowtarzalnego klimatu, dlatego motyw na niej zawarty powinien współgrać z aranżacją i przeznaczeniem wnętrza.

Wielkość powierzchni. Bardzo często niewskazane jest wykorzystanie motywu na wszystkich ścianach, dlatego rozmieszczenie powinno być wcześniej przemyślane.

Zestawienie palety barw. Designerskie tapety, obfite w wielość kolorów muszą być równoważone przez resztę elementów wystroju. Najprościej wykorzystać paletę kolorów, która pojawia się we wzorach tapety, a następnie dobrać resztę odcieni. Warto przy tym skorzystać z dostępnych darmowych aplikacji.

Pasujące dodatki. Jeżeli chcesz uzyskać efekt trójwymiarowości, zastosuj przedłużenie motywu ze ściany. Wystarczy, że obok postawić dodatki, które widnieją na ścianie.

Eksponuj. Nie zasłaniaj ściany, na której masz designerską tapetę. Jest ona sama w sobie dekoracją i tak należy do niej podejść.

Dodaj komentarz