Kominek w kuchni? Czemu nie!

  • Napisane 19 stycznia 2015 o 07:10

Wśród niebanalnych propozycji na stworzenie oryginalnego wnętrza, z całą pewnością będzie kuchenny kominek. Jest on niezwykle dekoracyjny, ale i praktyczny!

Zdawać by się mogło, że najlepsze miejsce dla kominka jest w salonie, a najlepiej w bezpośredniej bliskości kanapy. Nie raz można znaleźć także propozycje na aranżacje z kominkiem w sypialni, łazience albo na tarasie. Tymczasem jest on również idealnym i niezwykle pierwotnym rozwiązaniem stosowanym w kuchni. Wprowadzenie tego elementu od razu przywołuje zamierzchłe czasy, kiedy piekło się w piecach kaflowych, które jednocześnie otulały przyjemnym ciepłem. Warto zatem zainspirować się przeszłością i skorzystać z jej dobrodziejstw. Zwłaszcza, że efekt końcowy może być imponujący.

Kominek może być w bardzo wielu odsłonach oraz nadawać zróżnicowany wymiar kuchni. Może być subtelny i delikatny dopasowujący się do aranżacji, może imitować jego pierwotną funkcję albo być masywny i wyrazisty. Część z nich pozwala na przygotowywanie dzięki nim posiłków, co będzie dla wszystkich ciekawym doświadczeniem. Kominek jest doskonałą formą urozmaicania spożywanych w gronie najbliższych posiłków. Roztaczająca się wokół niego magia na długo zostaje w pamięci każdego, kto ma możliwość się przy nim ogrzać.

Decydując się na jego wprowadzenie do kuchni jest kilka możliwości. Największą popularnością cieszą się kominki ogrzewane drewnem albo nowoczesne elektryczne. Ciekawy efekt można stworzyć dzięki kominkowi ceglanemu albo murowanemu.

Dodaj komentarz