Proste triki na otrzymanie wnętrza w stylu glamour

  • Napisane 9 stycznia 2015 o 08:14

Glamour jest nie tylko ulubionym stylem celebrytów, ale również modą, która pojawiła się na salonach. Kojarzy się przede wszystkim szykiem i elegancją, stojąc w opozycji do funkcjonalności i minimalizmu.

 

Aranżacje w stylu glamour są oparte na łączeniu przedmiotów pozornie przeciwstawnych jak barokowe krzesła dostawione do nowoczesnego, szklanego stołu. Pojawia się mocna kolorystyka, czyli fiolet, róż, srebro i złoto. Eleganckie meble o pięknych obiciach w wymienionych barwach można znaleźć na stronie
http://kdcmeble.com
Są jednak też sposoby na to, by wprowadzić go do wnętrz bez większych nakładów finansowych. Styl ten mimo bogactwa ma być przede wszystkim fantazyjny i lekki. Rozpocząć można od stopniowego doboru dekoracji, jak barokowy żyrandol albo lustro w złotej ramie. Doskonałe dopełnienie stanowi tapeta z połyskiem i fakturą w barokowe wzory. Warto jednak pamiętać o tym, że zbyt duża ilość mocniejszych akcentów w pomieszczeniu zamienia elegancki i gustowny pokój we wnętrze przesadzone i tandetne. Glamour jest stylem kochającym ornamentykę i wzory, ale bardzo istotne jest zachowanie proporcji.

Wśród głównych zalet tej stylistyki można wymienić:

- użycie niedrogich trików, które pozwalają na stworzenie pozorów przepychu,

- wyrażenie swojego indywidualizmu w każdym szczególe,

- przeciwieństwo minimalizmu,

- piękno w centrum uwagi, funkcjonalność zepchnięta na dalszy plan,

- wrażenie unoszenia się ponad codziennością i szarością.

Przede wszystkim jednak wnętrze ma odzwierciedlać charakter i osobowość właściciela i od tego powinien być uzależniony styl przyszłej aranżacji, a glamour jest dla indywidualistów, którzy mają odwagę i wyobraźnię.

Dodaj komentarz